گزارش سالیانه گارتنر در زمینه نرم افزهای هوش تجاری

گزارش گارتنر
گزارش گارتنر - بخش ۱
جریان اصلی در بازار پلتفرم های هوش تجاری و تحلیلی حرکت از گزارش گیری به سمت تحلیل داده هاست. رهبران کسب وکارهایی که تمایل به استفاده از پلتفرمهای هوش تجاری و تحلیلی دارند با انتخابهای فراوانی روبرو هستند: از فروشندگان سنتی BI که شکافهای فناوری را پوشش داده اند گرفته تا نوآوران که مدام فناوریهای جدیدی را ارائه می کنند.
گزارش گارتنر
گزارش گاراتنر - بخش ۲
مورد جدید امسال این است که فروشندگان قدیمی (سنتی) هوش تجاری که قبلا در تطبیق خود با “موج تخریبگر مدرنیت” کند بودند (مانند: IBM, SAP, Oracle, Microstrategy) در نهایت محصولات مدرن پیشنهادی خود را به حد کافی رشد دادند تا برای مشتریان installed base خود که از این پلتفرمها به عنوان سیستمهای گزارش گیری استفاده می کنند .
گزارش گارتنر - آماتک
گزارش گارتنر
گزارش گارتنر - بخش ۳
دیدگاه ها درباره گزینه های استقرار هم در حال جابجایی است و روی بازار تاثیر دارد. در سه سال گذشته ۴۵ درصد از مشتریان پاسخ دهنده به نظرسنجی در این Magic Quadrant علاقه مندی خود به استقرار پلتفرمهای BI و تحلیلی به صورت ابری (Cloud) را بیان کرده اند.
گزارش گارتنر
گزارش سالیانه گارتنر
گزارش سالانه ی گارتنر راجع به نرم افزارهای هوش تجاری حائز اهمیت است، چراکه انعکاسی از تغییرات و نوآوری های بازار میباشد. در نمودار بالا جایگاه هر شرکت در حوزه ی تجزیه و تحلیل تجاری نسبت به رقبا دیده میشود . برای سومین سال  Tableau مفتخر است که در از همه جلوتر قرار دارد.