نرم افزار Tableau Desktop

نرم افزار هوش تجاری تبلو دسکتاپ Tableau Desktop به سبب بهره گیری از تکنولوژی های برتر، ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سریعتر عمل می کند. این نرم افزار برای کمک به کسب و کار های مختلف برای داشتن انواع تحلیل و آنلایز داده طراحی شده است. با نرم افزار هوش تجاری تبلو دسکتاپ Tableau Desktop ، توانایی ذاتی خود را برای تعیین الگوهای بصری، به سرعت بهبود بخشید و یک روش تجزیه و تحلیل ، که برای سهولت کاربری و سرعت بالا ارائه شده است را تجربه کنید.

با تبلو هرکسی می تواند پرسش های جدیدی را مطرح کندو روند و اهداف خود را تعیین نماید و فرصت ها را شناسایی کرده و با اطمینان، تصمیماتی هدایت شده توسط داده ها، اتخاذ کندهمواره تجزیه و تحلیل واقعی وصحیح از داده ها، بیش از یک داشبورد زیبا ارزش دارد. با استفاده از reference lines و forecasts ، محاسبات جدیدی با داده های موجود انجام داده و به نتایج آماری دسترسی پیدا کنید. محاسبه همبستگی، رگرسیون ، تجزیه و تحلیل و خوشه بندی را تجربه کنید.با نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop خواهید توانست به همان سرعتی که به سوالات فکر میکنید به آنها پاسخ بگویید.

 

نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop به نوعی تحلیل گر داده است که موجب تسریع و تسهیل کارهای شما میشود. براحتی می توان انرا یادگرفت چراکه کلا استفاده از آن آسان است. از توانایی های این نرم افزار این است که یک کاربر عادی به سرعت می تواند الگوها، روندها را درک نماید و اقدام به تجزیه و تحلیل داده ها نماید و هیچ نیازی به اسکریپ و کدنویسی ندارد.

نرم افزار هوش تجاری

در صورتی که داده های شما در یک اکسل، یک پایگاه داده SQL، hadoop و یا cloud باشد، هیچ تفاوتی نداشته و شما می توانید به هر نوع داده ای، در هر جایی متصل شوید و تنها با یک کلیک به داده های بزرگ دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید منابع داده متفاوت را بدون کد نویسی ترکیب کرده و هر آنچه را که از داده های خود نیاز داریدف بدست آورید.

چه اطلاعات بی نظیری در داده های شما مخفی شده اند؟ نرم افزار هوش تجاری تبلو دسکتاپ Tableau Desktop محصولی است که هر کسی توسط آن می تواند پرسش های جدیدی مطرح کرده، روند و اهداف خود را تعیین کرده، فرصت ها را شناسایی کرده و با اطمینان، تصمیماتی هدایت شده توسط داده ها، اتخاذ کند.

نرم افزار هوش تجاری

همواره تجزیه و تحلیل واقعی وصحیح از داده ها، بیش از یک داشبورد زیبا ارزش دارد. با استفاده از reference lines و forecasts ، محاسبات جدیدی با داده های موجود انجام داده و به نتایج آماری دسترسی پیدا کنید. محاسبه همبستگی، رگرسیون و تجزیه و تحلیل روند را تجربه کنید.

نرم افزار هوش تجاری

دیگر ویژگی های نرم افزار Tableau Desktop

هنگامی که شما می خواهید داده ها را به صورت آفلاین استفاده کنید و یا آنها را به حافظه منتقل کنید، نرم افزار هوش تجاری تبلو دسکتاپ Tableau Desktop ، شما را قادر می سازد تا ظرف چند ثانیه، آنها را برای تجزیه و تحلیل از داده های حجیم، استخراج کنید. این موتور، فناوری های پیشرفته گرافیک های کامپیوتری و پایگاه داده ها را ترکیب می کند تا شما بتوانید مجموعه داده های بزرگ را در یک لپ تاپ تجزیه و تحلیل کنید.

به صورتی کاملا نوین با داده ها ارتباط برقرار کنید. داشبوردهای تعاملی و قدرتمند بسازید و آنها را توسط نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server ، با امنیت کامل به اشتراک بگذارید. شما به راحتی می توانید فرهنگ تصمیم گیری مطمئن و هدایت شده توسط داده ها را ایجاد کنید.

هنگامی که شما می توانید با یک کلیک، منابع داده متفاوت را ترکیب کنید، بدیهی است که داده های شما داستان های جدیدی برای گفتن خواهند داشت. منابع داده خود را ترکیب و منطبق کنید. جداول را به سادگی و بصورت بصری با یکدیگر پیوند دهید. در عین حالی که پیش می روید، متادیتا یا فراداده های خود را ایجاد و ویرایش کنید. بدین ترتیب از داده های خود اطلاعاتی بسیار ارزشمند بدست می آورید.بدین گونه خواهد بود که شما با پیاده سازی هوش تجاری در کسب و کار خود، رونق بیشتر را به ارمغان آورید.

با نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop خواهید توانست به همان سرعتی که به سوالات فکر میکنید به آنها پاسخ بگویید. نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop به نوعی تحلیل گر داده است که موجب تسریع و تسهیل کارهای شما میشود. براحتی می توان انرا یادگرفت چراکه کلا استفاده از آن آسان است. جدای از این سرعت آن ۱۰ الی ۱۰۰ برابر نرم افزارهای مشابه است. از توانایی های این نرم افزار این است که یک کاربر عادی به سرعت می تواند الگوها، روندها را درک نماید و اقدام به تجزیه و تحلیل داده ها نماید و هیچ نیازی هم به اسکریپ و کدنویسی نیس

این نرم افزار در سال ۲۰۰۳ در دانشگاه استانفورد ارائه شد و در آن ترکیبی از فناوری گرافیک کامپیوتر و پایگاه داده، برای تغییر درک و فهم داده ها توسط کاربر استفاده شده است.

 

چهار اصل عمده ی طراحی در نرم افزار تبلو Tableau از این قرارند:

 

  • واسط کاربری آسان
  • درک آسان داده ها
  • تصویرسازی و ویژوال سازی برتر
  • عدم وابستگی به انواع پایگاه داده

همه ی این اصول در طراحی Tableau’s VizQL مدنظر واقع شده است.

اولین فناوری پیشرفته ی نرم افزار Tableau قابلیت VizQL است. با کمک این فناوری میتوانید داده های خود را به آسانی با drag and drop تصویرسازی کنید. این نوآوری ،زبان نرم افزاری انحصاری شرکت تبلو است که کشیدن و انداختن شما توسط ماوس را به جستجوی بهینه ی پایگاه داده تبدیل میکند و سپس پاسخ پایگاه داده را بصورت گرافیکی نمایش میدهد. این مشخصه روشی جدید از تعامل با پایگاه های داده و صفحات گسترده را امکان پذیر می کند. حتی کاربران عادی قادر خواهند بود تصویرسازی و تجزیه و تحلیل داده ها را سریع انجام دهند. ارائه ی درست داده ها این امکان را به ما میدهد که اطلاعات را سازماندهی و درک کنیم

 

 

نوآوری دیگر به نام Tableau Data Engine انجام شده است که به کاربران توانایی انجام تجزیه و تحلیل Ad-Hoc داده های حجیم را در عرض چند ثانیه میدهد. Tableau Data Engine فناوری هایی در رابطه با پایگاه داده و گرافیک کامپیوتر را تلفیق کرده و این امکان را میدهد که بطور بصری در داده های حجیم به صورت Ad-Hoc جستجو کنید. داده های بزرگ فرصت های بزرگی میآفرینند. وقتی Tableau Data Engine ساخته شد، بر طرح و الگوریتم های داده تمرکز داشته است که این امکان را در Tableau فرآهم میآورد که عملکردی به سرعت فکر کردن ارائه دهد. در نتیجه شما براحتی میتوانید با تمامی داده های خود در لپ تاپ یا موبایل و یا .. کار کرده و در عرض چند ثانیه پاسخ جستجوی خود را بگیرید

براحتی میتوانید با داده های خود کار کنید و هیچ نیازی نخواهد بود که حتی یک خط کد بنویسید. با عمل drag-and-drop نمودارهای مختلف را میتوانید ببینید. سپس نمودارهای خود را در قالب داشبورد یا story های مختلف در اختیار دیگران قرار دهید.کافی شما کسب و کار خود را بشناسید.

با این نرم افزار مستقیما با داده های خود مرتبط شده و تجزیه و تحلیل بروزی از این داده ها انجام میدهید که صرفا متکی بر قدرت انبار داده این نرم افزار است. براحتی میتوانید داده را وارد نرم افزار تبلو Tableau بکنید و از معماری پیشرفته ی آن بهره مند شوید. هر دو این کارها را میتوانید برای ۲، ۳ و یا حتی ۱۰ منبع داده ی یا دیتابیس متفاوت انجام داده و آنها را با هم ترکیب کنید.

شما به دوصورت به نرم افزار متصل خواهید شد.در حالت Live ، هر تغییری در دیتابیس رخ دهد شما می توانید تغییرات را در داشبوردهای خود ملاحظه نمایید.درحالت افلاین، ابتدا یک Extract از داده ها گرفته می شود و در بازه های زمانی مختلف داشبوردها بروز می شود.لازم به ذکر است که سرعت در حالت اول بسیار بالاتر از حالت اول است.

این نرم افزار به شما این امکان را میدهد که با استفاده از داده هایتان، تصمیمات درست بگیرید. نگرش های متفاوت را در داشبوردهای تعاملی نشان دهید. اطلاعات و تحلیل های مورد نیاز را برجسته نمایید. مطالب معینی را به هم مرتبط کرده و چراجویی کنید. با استفاده از سرور مبتنی بر وب Tableau یا Tableau Online محتوا به اشتراک بگذارید.

 

ابزارهای تحلیلی قدرتمند این نرم افزار براحتی در دسترس شما خواهند بود.فیلترهای داینامیک،ساختن انواع نمودارهای موضوعی،تحلیل های کلی و جزیی،ساختن داشبوردهای تعاملی و …از امکانات این نرم افزار هستند. همه ی این کارها میسر است بدون اینکه نیازی به نوشتن حتی یک خط کد باشد.

با استفاده از این نرم افزار ، شما می توانید نیازهای آماری و تحلیلی خود را در کمترین زمان ممکن برآورده نمایید.حتی امکان فراخوانی فایلهای spss و sas داخل نرم افزار تبلو وجود دارد.همچنین شما به سرعت می توانید ,trend , forecast , time series , regression, anova , … را بسازید تا امکان استنتاج بهتر را برای شما فراهم سازد.

شما با نصب این نرم افزار می توانید تجزیه و تحلیل کنید، رگرسیون بگیرید، روابط را بیابید و .. تا به توانایی های این نرم افزار بیشتر پی ببرید. هیچ نیازی نیست که مدرک دکترای آمار داشته باشید حتی با یک مدرک دیپلم و در عرض یک روز یاد میگیرید که از آن چطور استفاده کنید.

نسبت به داده های خود سریعا و براحتی اطلاعات عمیق تری حاصل کنید. فیلدها را تغییرنام دهید و فرمت فیلدها را تغییر دهید. داده های خود را به چند حوزه ی متفاوت تقسیم کنید و یا چند حوزه ی متفاوت را با هم ترکیب کنید و براحتی خواهید توانست که داده های خود را به نحوی قابل درک با دیگران به اشتراک بگذارید.

ماشین جستجوی زنده ی Tableau اولین فناوری است که به شخص امکان جستجوی پایگاه ها (databases)، مکعب ها(cubes)، انبارها(warehouses)، منابع ابری داده(Cloud sources) و حتی Hadoop را بدون نیاز به برنامه نویسی ، فراهم می سازد. کاربر صرفا با چند کلیک میتواند به حجم های مختلف داده ها دسترسی یابد. همچنین دسترسی و ترکیب داده ها برای افراد مبتدی خیلی آسانتر میشود. نوآوری دیگر در این رابطه ماشین داده ی Tableau بوده است که به کاربران توانایی انجام تجزیه و تحلیل اد هاک داده های حجیم را در عرض چند ثانیه میدهد.

شما به دوصورت به نرم افزار متصل خواهید شد:لایو، افلاین .

در حالت لایو ، هر تغییری در دیتابیس رخ دهد شما می توانید تغییرات را در داشبوردهای خود ملاحظه نمایید.درحالت افلاین، ابتدا یک رونوشت از داده ها گرفته می شود و در بازه های زمانی مختلف داشبوردها بروز می شود.لازم به ذکر است که سرعت در حالت دوم بسیار بالاتر از حالت اول است.

با استفاده از این نرم افزار ، شما می توانید نیازهای آماری و تحلیلی خود را در کمترین زمان ممکن برآورده نمایید.حتی امکان اتصال R , Python . Matlab به نرم افزار تبلو وجود دارد.همچنین شما به سرعت می توانید ,trend , forecast , clusting , time series , regression, anova , … را بسازید تا تحلیل های عمیق تری را ارائه نمایید.

به عبارت دیگر می توانید به سادگی تجزیه و تحلیل کنید، مدل سازی کنید، روابط را بیابید و …

نقشه های زیبا و تعاملی یکی از مشخصات کاربردی این نرم افزار است. صرفا با داشتن یک فیلد استان،شهر یا فیلد جغرافیایی می توانید داشبورد خود را بروی نقشه نمایش دهید. زوم کنید، فیلتر کنید و یا جستجو نمایید؛ همه ی این ها در اینجا ممکن و آسان است. وقتی راجع به موقعیت های جغرافیای گوشه و کنار جهان اطلاعات مفصلی دارید براحتی میتوانید به سوالات پاسخ بگویید و دیگر مهم نیست که این سوالات راجع به کدهای پستی استرالیا هستند یا مثلا راجع به شهرداریهای کشور برزیل. این نقشه ها ، استانها و شهرهای ایران را نیز پوشش می دهد

دیدگاه مشتریان

"انتخاب Tableau برای کارکنان و مدیران ما، اقدامی هوشمندانه بود. در حال حاضر تمامی کارکنان ما از تحصیل کرده های MBA گرفته تا دیپلمه های قدیمی از این نرم افزار استفاده میکنند."
کارشناس هوش تجاری
Ryan Renner
Deloitte
"Tableau به ما کمک میکند تا توسعه ی بیشتری کرده و سود بیشتری حاصل کنیم. ساعت به ساعت و یا حتی دقیقه به دقیقه تولیدمان بیشتر میشود."
کارشناس هوش تجاری
Will Bishop
Tesla Motors
"Tableau بهترین چیزی است که تا بحال در این دانشگاه از آن بهر برده اییم. فقط ۱۰ درصد زمان صرف کار با نرم افزار و ساخت داشبورد میشود و ۹۰ درصد باقی بطور کامل برای تجزیه و تحلیل داده ها باقی میماند. بازده کاری فوق العاده بالا رفته است."
آموزش نرم افزار هوش تجاری - Tableau
Cindy Sedlacek
Cornell University
"با داشبوردهای این نرم افزار میتوانیم داده ها را نشان دهیم تا کسب و کار برای مدیران ارشد قابل رویت و فهم باشد. واقعا ما در اینجا به قدرت داده ها و اینکه چه میشود با آنها کرد ایمان آورده اییم."
کارشناس هوش تجاری
Peter Gilks
Barclays